Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma novads
 • 2013
 • 2014
 • 2015
 • 2016
 • 2017
 • Atmiņu līkločos

  Atmiņu līkločos

   

   

  Varis Vētra un Jānis Paukštello piedāvā koncertu

  "MŪŽĪGAIS UNISONS atmiņu līkločos"

   

  Tautā iemīļotie aktieri JĀNIS PAUKŠTELLO un VARIS VĒTRA uzaicina atcerēties tos laikus , kad zāle bija zaļāka un debesis zilākas. Bezbēdīgajās dziesmās, kurās kādreiz ansamblī “MŪŽĪGAIS UNISONS” vienojās četri jauni zēni, atmiņās sadziedāsies šoreiz tikai divi no viņiem.

  Ansamblis tika izveidots astoņdesmito gadu sākumā. Šo muzikālo kvartetu izveidoja aktieri IVARS KALNIŅŠ, JĀNIS PAUKŠTELLO, VARIS VĒTRA un ANDRIS BĒRZIŅŠ.

  Pateicoties savai bezrūpībai, fantastiskajai humora izjūtai, kas mūzikas skaņās strāvoja un veiksmīgi apvienojās arī skatuviskajos priekšnesumos, "MŪŽĪGAIS UNISONS" ieguva lielu popularitāti un atzinību!

  Slavas virsotnē "MŪŽĪGAIS UNISONS" savulaik izbraukājis gandrīz visu Latviju.

  Mainoties grupas dalībnieku interesēm, kvartets izbeidza aktīvo koncertdarbību.

  Koncertā būs dzirdamas arī VARA VĒTRAS oriģinālkompozīcijas - ''Māmiņai '', ''Tu esi skaista visos niekos sīkumos'', kā arī visiem zināmās Maestro zelta dziesmas ''Cielaviņa '', ''Brauciet lēnām pār tiltu draugi '' un citas, bez kurām JĀŅA PAUKŠTELLO programma nebūtu iedomājama.

  To visu papildinās mākslinieku fantastiskā humora izjūta un skaistā JĀŅA PETERA mīlas dzeja.

  Jebkura mūzika dzīvo tik ilgi, kamēr to atceras... Ļausimies šīm atmiņām visi kopā !

   

  Koncerts Tukuma pilsētas kultūras namā notiks 29.septembrī 19:00

  Biļetes jau pārdošanā un iegādājamas "Biļešu serviss" kasēs: EUR 8,- 10,- 12,- 15,-

   

  29.09.2017
  "Brīvās versijas" izrāde

  "Brīvās versijas" izrāde

   

  1.oktobrī mazajā zālē "Azote" pl.15.00

  Tukuma pilsētas Jaunatnes teātra "Brīvā versija" izrāde "Negaidījām".

   

  Iestudējums veidots pēc N.Gogoļa lugas "Revidents" motīviem.

  Viena vakara vīpsnā būs gan "svojaku" alkas, gan centieni, gan bailes, gan krīze.

  Biļetes cena EUR 3,-

   

   

   

   

  01.10.2017
  ...par sievu, vīru un suni

  ...par sievu, vīru un suni

   

  "SILVIJA"

  Tukuma Kultūras namā 7.oktobrī 17.00

  Amerikāņu dramaturga Alberta Ramsdela Henrija lugas ''SILVIJA'' darbība sākas ar to, ka bankas ierēdnis Gregs sastop parkā noklīdušu suni un atved to uz māju. Intriga slēpjas neparastā mīlas trīsstūrī : sieva, vīrs un suns. Iesākumā pieklīdenis, ko pievāc Gregs kļūst par ģimenes katastrofu, taču beigu beigās tieši suns palīdz saglabāt pašu svarīgāko – attiecības starp tuviem cilvēkiem. Silvija ir komēdija par mīlestību un nemīlestību, par to kā šodienas pragmatisma vilnī saglabāt jūtu pilnību, tuvību ar dabu un dzīves prieku.

  Asprātīgi dialogi, absurdas situācijas, negaidīti pavērsieni - izrādē ar skumjām bet laimīgām beigām.

   

  Izrādē piedalās : Aīda Ozoliņa, Evija Skulte, Dace Makovska, Ivars Puga, Voldemārs Šoriņš.

   

  Režisors : Voldemārs Šoriņš

  Komponists : Valdis Zilveris

  Mākslinieks : Jānis Jansons

  Biļešu cenas: EUR 5,- 7,- 9,-

  07.10.2017
  Dziedās Līga Lebeda

  Dziedās Līga Lebeda

  08.10.2017
  Jaunā filma - Tukumā!

  Jaunā filma - Tukumā!

   

  Jaunā filma

  "Vectēvs, kas bīstamāks par datoru"

  Tukumā 12.oktobrī pl.18.00

   Filma visai ģimenei. Oskara vasaras brīvdienas lauku mājās sākas kā nebeidzams cīniņš ar vectēvu, bet pārvēršas par abu vīru draudzību, kas spēj izpestīt vecmāmiņu no viņas skolnieka iecerētas avantūras.

  Astoņgadīgā Oskara vecāki datora vietā dēlam "iemaina" vectēvu – lai izsargātu bērnu no tīmekļa bīstamās ietekmes. Oskara ciemošanās pie vectēva sākas bezcerīgi - vecais Kode (65 gadi) liek strādāt vīriešu darbus un nepērk kārotās botas. Tāds vectēvs mazdēlam nav vajadzīgs, un visi uzzina, ka aktīvais Atmodas cīnītājs Paulis Kode "miris"… Vīriešu samierinātājas lomu uzņemas vecāmāte Irma Kode (60 gadi), kura palikusi bez skolotājas darba, jo mazpilsētā bērni "beigušies" un deputāts, vecāsmātes bijušais skolnieks Modrītis (33 gadi), skolu veikli pārdevis. Lai novestu savu afēru līdz galam, viņš piedāvā skolotājai vilinošu darbu, un sākas Oskara piedzīvojumu virtene ar vecāsmātes mācīšanu repot, nāves draudiem slimnīcā un āža ādas laistīšanu ar draudzenes Olgas (6 gadi) franču smaržām. Kopējais vectēva un mazdēla cīniņš pret vecāsmātes pāridarītāju liek ķildām aizmirsties, un vainīgais saņem abu taisnības aizstāvju sarūpētu sodu. Taču tūdaļ parādās likuma sargi un Kodem draud nepatikšanas, jo viņš nav izturējies ar pienācīgu cieņu pret viltīgo tautas kalpu. Oskars ir gatavs vectēvu glābt… Mazdēla brīvdienas vectēva mājās beidzas negaidīti - izrādās, ka dzīve bez meliem var sagādāt prieku!

  Biļetes cena EUR 3,-

   

   

   

  12.10.2017
  Roks ir dzīvs!

  Roks ir dzīvs!

   

  6.septembrī, 1.Latvijas Rokkafejnīcas mājīgajās telpās leģendārais mūziķis Harijs Zariņš kopā ar draugiem prezentēja savu jaunāko veikumu - dziesmu "Man ir viss" (to iedziedājusi Aija Andrejeva) un pastāstīja par šoruden gaidāmo jubilejas tūri "Tu un es".
  "Esmu Aijai apsolījis, ka ik pa brīdim viņai uzrakstīšu kādu dziesmu; tagad savu solījumu esmu izpildījis, un ceru, ka cilvēkiem šis skaņdarbs, kas stāsta par mūžseno tēmu - mīlestību -, patiks," teic mūziķis. Savukārt par šoruden gaidāmo 60 gadu jubilejas tūri "Tu un es" Harijs Zariņš teic: "Lai gan cipars 60 diez kā man nepatīk, tomēr jubilejas ir jāsvin, un to nolēmu darīt, sarīkojot koncerttūri, kurā piedalīsies mani mīļākie dziedātāji un domubiedri: Alex, Aija Andrejeva, Dināra Rudāne, Antra Stafecka un Buks (Jānis Buķelis) un, protams, grupa "COLT". Turklāt pie viena svinēsim arī dziedātāja Ata Ieviņa 30 gadu jubileju, un man šķiet, ka šis gadskaitlis izskatās daudz labāk par manējo." Koncertos skanēs gan Harija Zariņa, gan Rolanda Majora dziesmas visdažādākajos salikumos - nebijušos un interesantos duetos un trio, taču pagaidām netiek atklāts, kuri dziedātāji tajos apvienosies, jo, kā saka jubilārs - nav interesanti uzreiz atklāt visas kārtis. "Protams, programmā esam iekļāvuši manas zināmākās un populārākās dziesmas, taču šoreiz došu vārdu arī Rolanda rakstītajām dziesmām, jo pēdējā laikā pats vairāk esmu pievērsies tieši dziesmu tekstu sacerēšanai," vēl piebilst H.Zariņš.

  Savukārt Atis Ieviņš saka: "Rokmūzika vieno! Tā vienmēr bijis un būs. Tā vieno dažādas paaudzes, atšķirīgus viedokļus, valodas, tautas... Tā spēj apvienot mīlu un šķiršanās sāpes, dusmas un prieku vienā liriskā roka skaņdarbā, kas nevienu neatstāj vienaldzīgu".

   

  Tukuma Kultūras namā koncertprogramma

  Tu un es” izskanēs

  14.oktobrī 18:00

   

  Biļešu cenas: EUR 10,- 12,- 15,-

   

   FOTOGALERIJA no pasākuma pieejama šeit: https://failiem.lv/u/zt9krafe

   

   

  14.10.2017
  Made in Latvija

  Made in Latvija

   

   

  Humora izrāde

  "Made in Latvija" viesosies ar Tukumā -

  24.oktobrī plkst.19.00

   

  Izrādē piedalās labākie humora profesionāļi no Latvijas teātriem. Krāšņi tērpi, dziesmas, dejas, joki un parodijas - tas viss, lai skatītāji uzņemtu tik nepieciešamo smieklu vitamīnu devu.

   

  Režisors – Mārtiņš Egliens, humora meistars, kura asprātību skatītājiem bija iespēja baudīt Latvijas Nacionālā teātra uzvedumos “ Žurka neBŪS!” un “Žurkas EX Libris” u.c.

  Izrādē lomas atveido, Mārtiņš Brūveris - Nacionālā teātra aktieris, kas apveltīts ar izcilu spēju atdarināt dažādus personāžu un to muzikālos priekšnesumus, Marģers Eglinskis – izcils komiķis un dziedātājs no Liepājas, kurš izpelnījies lielākās skatītāju simpātijās šis vasaras brīvdabas izrādēs “Žūpu Bērtulis” u.c., Kristians Kareļins –Nacionālā teātra aktieris iemīļotais aktieris un dziedātājs, Aija Dzērve – Dailes teātra šarmantā aktrise un Nacionālā teātra lielākais joku “plēsējs” – Mārtiņš Egliens un Jānis Kirmuška – izcils pasākumu vadītājs un aktieris no Valsts Leļļu teātra.

   

  "Made in Latvija" – ir humora izrāde, kurā savīti asprātīgi dzīves situāciju tēlojumi, smieklīgi stāsti, tas viss par mums pašiem – Latvijā radītiem un par to, ko esam te saveidojuši un ... “savārījuši”.

  Izrādē būs skatāmas dažādas dziesmu parodijas. Žorža Siksnas mēģinās savas dziesmas dziedāt dažādā valodās lai “izsistos” pasaulē. Būs skatāms Dzintara Čīčas dzīves gājums uz skatuves, kas sākās ar Bērnu Eirovīziju, līdz nonāca pie mums ar “Likteņlīnijām”. Būs skatāmi dažādi muzikāli brāļi – Kokari, Laivenieki , Ziemeļi, Ilmāri un, protams, visu iemīļotie “Čikāgas piecīši”, kuru dziesmas moto likts par koncerta nosaukumu.

  Nav iespējams pārstāstīt jokus, ko sagatavojuši izrādes veidotāji, to ir jāredz, jādzird un jāizsmejas visiem kopā, atnākot uz jauno izrādi.

   

  Jaunā izrāde ir loģisks turpinājums skatītāju iemīļotajām izrādēm "Sievietes, sievietes...", "Vīrieši, vīrieši...", "Kāzas, kāzas...". Arī šī izrāde citur Latvijā jau piedzīvojusi skatītāju stāvaplausus un smieklus “līdz asarām”.

   

  Biļetes jau pārdošanā: 8,- 10,- 12,- 15,-

   

   

  24.10.2017
  Dod, Dieviņi!

  Dod, Dieviņi!

   

  10.novembrī  19:00

  Tukumā tradicionālais Latvijas svētku koncerts

  Šoreiz tā nosaukums - Dod, Dieviņi!

  Jau devīto gadu, apzinoties un stiprinot latvisko identitāti, koncertu ciklā "ar cieņas apliecinājumu savai zemei un rotaļīgu vieglumu mūzikā" valsts svētku mēnesī pie skatītājiem dosies jauns koncertuzvedums „DOD, DIEVIŅI”.

   

  Ar dziesmas, dejas, maģisko spēka vārdu klātbūtni, video un gaismu partitūrām, īpašu skatuves scenogrāfiju un apģērbu zīmola MAYRA speciāli gatavotiem tērpiem koncertuzvedums veidots kā cilvēka mūža ritējuma atspoguļojums, akcentējot visas tās senās vērtības, kas arī šodien liek justies piederīgam un lepnam par mūsu zemi un tautu.

   

  „Dod, Dieviņi!” - šie divi vārdi ir vairākās nozīmēs ļoti ietilpīgi,” pauž koncertuzveduma veidotāji. “Tas ir gan lūgums, gan vēlējums, gan solījums. “Dod, Dieviņi otram doti...” ir būtisks latviskās morāles kods, kas īpaši nozīmīgs ir šodienas kontekstā. Tādēļ svarīga ir koncerta ideja – tuvojoties Latvijas simtgadei, parādīt latviskuma plūdumu cauri laika griežiem – meklēt senu tradīciju un rituālu vajadzību un vietu mūsdienu dzīves izpratnē un ritējumā.”

   

  Etniski stilizētajā koncertuzvedumā satiksies Antra Stafecka, Dainis Skutelis, Anmary, Uģis Roze, Valters Frīdenbergs, Kristīne Kārkle (balss, vijole), Kristaps Krievkalns (taustiņi), Edgars Kārklis (dūdas, stabule, akordeons), Ilze Grunte (ģitāra, arfa), Armands Treilihs (bass), Gundars Lintiņš (sitamie instrumenti) un dejotāji Egija Abaroviča, Reinis Rešetins, Liene Grava un Ģirts Bisenieks. Skanēs gan latviešu tautas dziesmas, gan Imanta Kalniņa, Jāņa Lūsēna, Zigmara Liepiņa, Raimonda Paula, Mārtiņa Brauna, Raimonda Tigula, Ainara Mielava, Ulda Marhilēviča, Kārļa Lāča  un citu komponistu melodijas.

   

  Biļešu iepriekšpārdošana – „Biļešu Paradīze” kasēs un internetā – www.bilesuparadize.lv. Organizē „Producentu grupa 7”.

           Biļetes jau pārdošanā. Cenas: EUR 12,- 15,- 18,- 20,-

  Iepriekšējos gados šī cikla ietvaros klausītājus sasniedza programmas "Mana dziesma Latvijai", "Latviešu kino un teātra zelta dziesmas", "Brīvās Latvijas dziesmas", "Manas tautas dziesmas", „Manai Dzimtenei”, „Es savai Tēvzemei” un „Manas Tautas Likteņdziesmas”.

   

   

   

   

  10.11.2017
  Smaidiet un labi būs!

  Smaidiet un labi būs!

   

  24.novembrī 19:00

  svinot savu 5 gadu jubileju, mūziķu apvienība „Vintāža" jaunajā koncertprogrammā

  „SMAIDIET UN LABI BŪS!”

  kopā ar Aināru Ančevski, Normundu Rutuli, Rūtu Dūdumu un Gintu Krievkalni

  uzburs muzikālu, smeldzes un humora piesātinātu gleznu katram melodiskas,

  latviskām intonācijām pilnas un patiesas mūzikas mīļotājam.

   

  Biļetes jau pārdošanā! Cenas: 8,- 10,- 12,-

   

  24.11.2017
  Kaķīša dzirnavas

  Kaķīša dzirnavas

   

   

  3.decembrī 12:00 Tukuma pilsētas Kultūras namā

   

  Grupas “Raxtu Raxti” koncertprogramma ”KAĶĪŠA DZIRNAVAS”

   

  Grupa Raxtu Raxti:

  Kristīne KĀRKLE, balss, vijole

  Marts Kristiāns KALNIŅŠ, balss, taustiņinstrumenti

  Kārlis AUZĀNS, čells, ģitāra

  Edgars KĀRKLS, akordeons, dūdas

  Armands TREILIHS, basģitāra

  Miķelis VĪTE, sitaminstrumenti

  dejotāji Lauras GRAVAS vadībā

  Karina BĒRZIŅA, koncerta vadītāja

  Gita STRAUSTIŅA, videomāksliniece

   

  Programmā...

  ”Reiz vecos laikos, kad tie labie gadi bij`, vienam kaķītim bij` dzirnavas. Viņas gāja dien' un nakti: murra, murra, murr...”. Tā sākas Kārļa Skalbes skaistā pasaka, kas godam kļuvusi par latviešu visiemīļotāko grāmatiņu. Bet nu pasaka jaunas krāsas ieguvusi, pateicoties muzikālās apvienības Raxtu Raxti latviskajā stīgā sakņotajai mūzikai, horeogrāfes Lienes Gravas izaustajiem deju rakstiem un Gitas Straustiņas videomākslai. Uz skatuves dzīvos tik daudzi šīs pasakas tēli: Baltais kaķītis, Melnais Runcis, Velni, Raganas, Suns un Govs, Pagraba meistara kundze un Inspektora kungs, vecais pavārs, princese Ilzīte un slimais Ķēniņš. Marta Kristiana Kalniņa un Kristīnes Kārkles skanīgās balsis papildinās dūdas un akordeons, čells un mandolīna, ģitāra un sitaminstrumenti, un pat senais harmonijs. Bet pāri visam – pasakas galvenā doma - lai pasaulē vairojas prieks!

  Programmā: latviešu tautas mūzika oriģinālās aranžijās

   

  Biļetes var iegādāties tikai Tukuma pilsētas Kultūras nama kasē: iepriekšpārdošanā cena EUR 6,- pasākuma dienā EUR 8,- 

  Vietu skaits ir ierobežots un kavētāji zālē netiks ielaisti!

   

   

   

  03.12.2017
  Senas dziesmas...

  Senas dziesmas...

   

   

  2018.gada 3.februārī 19:00

   

  Brāļu Auzānu un Slavenā Jersikas orķestra koncertprogramma

   

  “Uzliec veco gramofonu”.

   

  Skanēs populārās, savulaik padomju varas aizliegtas dziesmas no

  „Čikāgas piecīšu“, Larisas Mondrusas, Ilmāra Dzeņa un daudzu citu izpildītāju repertuāra.

   

  Biļešu cenas: EUR 8,- 10,- 12,- 15,-

   

  03.02.2018
  Bučas visiem!

  Bučas visiem!

   

  SVINĒSIM AR SIRSNĪBU UN VĒRIENU!

  DZINTARAM ČĪČAM  25 GADI DZĪVĒ, 15 - UZ SKATUVES! 

  Tukumā 2018.gada 2.martā 19.00

  2018.  gada janvārī tautā iemīļotajam čigānu izcelsmes latviešu dziedātājam DZINTARAM ČĪČAM apritēs 25 gadi. Kaut arī solists nu jau ir brašs jauns vīrietis, vēl aizvien klausītāji viņu dēvē par mazo Dzintariņu un vēl aizvien viņa solokoncerti pulcē pilnas zāles visā Latvijā. Gluži kā pirms 15 gadiem, kad Latvija Čīču iepazina Raimonda Paula koncertos, Bērnu Eirovīzijā un Latvijas Šlāgeraptaujā.  

  Savu 25 gadu jubilejas sezonu Dzintars Čīča aizvadīs vērienīgā koncerttūrē "Bučas visiem!". Pats jubilārs pārliecinoši teic: "Tā būs, iespējams, mana visu laiku krāšņākā programma!" Un kā nu ne - koncertā skanēs 15 gadu laikā zināmākie Čīčas hīti un jaunākās dziesmas, ko viņam radījis Kaspars Antess, kurš būs koncertprogrammas vadītājs. Neizpaliks jubilejas pārsteigumi. Kopā ar solistu muzicēs instrumentālā grupa pianista Anatolija Livčas vadībā. 

  Biļetes jau pārdošanā: EUR 7,- 9,- 12,-

  02.03.2018
  Ed.Rozenštrauham - 100

  Ed.Rozenštrauham - 100

   

  Dzimis vienā gadā ar Latvijas valsti.

  Atmodas laika simbols.

  Latviešu tautas likteņu iemiesotājs.

  Likteņdzirnu melderis.

  Tautas dziesminieks EDUARDS ROZENŠTRAUHS.

  Viņa dziesmas vēl aizvien zina katrs latvietis.

  2018.gada augustā leģendārajam, daudzu latviešu iemīļoto dziesmu autoram un izpildītājam Eduardam Rozenštrauham apritētu 100. Tādēļ, godinot izcilā ziņģu meistara piemiņu, 2018.gada pavasarī (februārī un martā) notiks Eduarda Rozenštrauha simtgades jubilejas koncerti „BIJ’ VASARA TOREIZ TIK ZAIGA...”

  Normunda Rutuļa, Daiņa Skuteļa, Anmary, Normunda Zuša, Gintas Krievkalnas, Ata Auzāna un Oranžo meiteņu trio izpildījumā jaunos aranžējumos skanēs gan visiem labi zināmās dziesmas „Zilais lakatiņš” , „Vecās likteņdzirnas”, „Zelta cauna”, „Pa kuru laiku nosirmoja jūra”, „Ai, māte Latgalē”, „Drauga vārdi”, „Meitenei no manas klases”, „Kolumbīne”, „Kādai meičai Cesvainē”, „Atmiņas”, „Vecpiebalgas ūdensrozes” u.c., gan arī mazāk dzirdētas melodijas. Uz skatuves tiks demonstrēti arī vēsturiski videokadri, foto un videoatmiņas.

   

  Jau pieejamas biļetes uz

  Eduarda Rozenštrauha simtgades koncertu

  Tukuma Kultūras namā

  2018.gada 9.martā

  Sākums 19:00

  Biļešu cenas: EUR 10,- 12,- 15,- 18,-

   

   

  09.03.2018
  Rozenštrauha 100-gadei

  Rozenštrauha 100-gadei

   

  Es.Rozenštrauha 100-gades dižkoncerts

  Tukumā, Durbes estrādē

  2018.gada 10.augustā 20:00

   

  Komponists Eduards Rozenštrauhs ir mūsu valsts vienaudzis, kura simto gadskārtu mēs atcerēsimies 2018. gada 13. augustā Dzintaru koncertzālē kā arī Tukumā, Bauskā, Alūksnē un Jēkabpilī - komponista apaļajai dzimšanas dienai veltītajos dziesmu festivāla dižkoncertos.
  Tajos gandrīz viss būs kā 1988. gadā, kad Raimonds Pauls reabilitēja tautā mīlēto, bet oficiālās varas neatzīto dziesminieku ar tik sarežģīto likteni. Būs neatkārtojamās Eduarda Rozenštrauha dziesmas, ko orķestra "Vintāža" pavadībā izpildīs Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Andris Daņiļenko, Dainis Porgants un citi mākslinieki.
  Koncerta starpbrīdī savu pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Eduardu Rozenštrauhu, kurā būs ne tikai intervijas ar komponista līdzgaitniekiem, bet arī unikālas, līdz šim plašākai sabiedrībai nezināmas video liecības par izcilo komponistu.
  Koncertos skanēs populārākās komponista Eduarda Rozenštrauha dziesmas - "Zilais lakatiņš", "Vecpiebalgas ūdensrozes", "Ai, māte Latgale", "Kolumbīne", "Kādai meičai Cesvainē", "Meitenei no manas klases" un citi skaņdarbi, bet pēc koncertiem Tukumā, Jēkabpilī, Bauskā un Alūksnē notiks zaļumballe (iekļauta koncerta biļetes cenā!).
  Ieeja koncerta norises vietā - stundu pirms sākuma. Apmeklētājiem līdz 5 gadu vecumam, kas ierodas vecāku pavadībā, ieeja bez maksas.
   
  Biļetes jau nopērkamas: EUR 7,- 8,- 10,- 12,-
   

   

  10.08.2018