Lasīšanas laiks:2 Minūte, 17 Sekunde

Latvijas kultūras patērētājiem un pētniekiem internetā ir pieejams ārkārtīgi daudz vietņu. Kultūras informāciju varam atrast gan pašvaldību un attiecīgās kultūras kategorijas mājaslapās, gan lielajos ziņu portālos. Ja gribam sev ieplānot kādu kultūras vai izklaides pasākumu, Latvijas iedzīvotājiem ir pieejami ērti tiešsaistes biļešu iegādes portāli.

Kultūras informācijas sistēmu centra sniegtā informācija liecina, ka starp Latvijā populārākajiem kultūras resursiem un rīkiem stabili turas tulkošanas un runas tehnoloģiju platforma Hugo.lv un Latvijas filmu portāls Filmas.lv. Starp līderiem ir arī augstskolu un valsts nozīmes bibliotēku Kopkatalogs un Latvijas Bibliotēku portāls, vēlreiz apliecinot, ka esam viena no lasošākajām Eiropas tautām.

Nozīmīgs kultūras objektu resurss ir Kulturasdati.lv, kurā rodama lietišķa un visaptveroša informācija par kultūras objektiem Latvijā. Labs apmeklējums ir arī bezmaksas grāmatu lasīšanas portālam “3td e-Grāmatu bibliotēka“.

LSM.lv

Ļoti daudzveidīgs kultūras ziņu piedāvājums ir vietnē Latvijas Sabiedriskie Mediji (LSM.lv) un tas ir pieejams latviešu, angļu un krievu valodās.

Jebkurā no sadaļām (vai tā būtu mūzika, literatūra, arhitektūra, kino vai tautas māksla) ir plaša jaunumu izvēle, kas apmierinās ikvienu portāla apmeklētāju. Patiesību sakot, kļūstot par regulāru LSM.lv lasītāju, varam iegūt nozīmīgāko Latvijas kultūras informāciju, un, ja nav nepieciešams atrast kaut ko ļoti specifisku, šeit ir viss, ko kultūru alkstošs cilvēks varētu meklēt. Portālā ievietoto materiālu varam gan lasīt, gan arī klausīties, kas dod lielisku iespēju paralēli darīt vēl kaut ko.

LSM.lv paspārnē ir izveidota Bērnistaba, kas darbojas kā iedrošinoša un radoša platforma galvenokārt pirmsskolas bērniem. Šeit bērni atrod sev attīstošus uzdevumus, filmas, pasaciņas, spēles, eksperimentus un daudz ko citu. Tādējādi vecākiem ir radīts spēcīgs palīgs zinātkāru, gudru un kulturālu bērnu audzināšanā.

Satori

Lai gūtu ieskatu Latvijas kultūras resursu bagātībā, piedāvājam anotāciju par vienu no redzamākajiem interneta žurnāliem – Satori. Tajā regulāri tiek publicēta ļoti kvalitatīva un daudzveidīga kultūras informācija.

Tās ir Latvijas un pasaules kultūras notikumu ziņas, kā arī labi argumentēti viedokļi par aktuālām norisēm kultūrā un sabiedrībā kopumā. Plašam cilvēku lokam saistošas ir intervijas ar daudzu radošo profesiju pārstāvjiem. Lielā skaitā Satori publicē pārdomas un recenzijas par grāmatām, teātra izrādēm, dažādām izstādēm un filmām un citus ar kultūru saistītus materiālus.

Bieži vien lasīšanai tiek piedāvāti arī dzejas un prozas darbi. Lai Satori varētu iesākto misiju turpināt tik augstā līmenī, žurnāla lasītāji to var atbalstīt ar ziedojumiem, un ziedotāju vārdi ir publiski redzami.

Kā izvēlēties pasākumu un nopirkt biļetes

Ja vēlamies apmeklēt iemīļotu mākslinieku koncertus vai iecienīta teātra izrādes, Biļešu Paradīze ir labākā vieta, kur iepazīties ar pasākumu kalendāru, noskaidrot biļešu pieejamību un tās iegādāties. Portāls ir ļoti funkcionāls un ērti lietojams. Vienkārši atveram kalendāru un raugāmies tuvākā laika notikumus.

Ja meklējam noteiktas izrādes, pasākumus vai koncertus,  meklēšanas rindā ierakstām mākslinieka vārdu vai pasākuma nosaukumu. Ir iespēja atvērt sadaļu pasākumi un izvēlēties interesējošo kategoriju. Ja biļetes vēl ir pieejamas, izvēlamies vietu, veicam identifikāciju un biļetes apmaksu.

Leave a Reply

Your email address will not be published. Required fields are marked *