Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma Brāļi
Tukuma novads
Laikmetīgā deja

Laikmetīgā deja

 

 

DEMO dejotāji, THE SOUND POETS dziesmu teksti un ANDRA KEIŠA balss koncertuzvedumā IEKLAUSIES UN ĻAUJIES

 

24. aprīlī pl.19.00 Tukuma pilsētas Kultūras namā norisināsies Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas 4. kursa studentes Lienes Venterzutes diplomdarba deju koncertuzvedums – „Ieklausies un ļaujies”.

Klausies, ieklausies un ļaujies. Tieši tik vienkārša ir koncertuzveduma būtība – esi šeit un tagad un ļaujies notiekošajam. Bet vai tas tiešām ir vienkārši?

Stundu garajā koncertuzvedumā deju studijas „Demo” dejotāji, ar grupas „The Soud Poets” dziesmu tekstu palīdzību Andra Keiša izpildījumā, aicinās skatītājus padomāt par mieru, par mīlestību, pārmaiņām, drosmi un laiku. Par visu labo kas var būt un visu to, kas svarīgs.

Esi klātesošs. Esi nesteidzīgs. Esi ar mums.


Ieejas biļetes 3,- eur, iepriekšpārdošanā Tukuma pilsētas Kultūras nama kasē.

 

 

24.04.2019
MĀSA KERIJA

MĀSA KERIJA

 

Ceturtdien, 25.aprīlī 19.00

MĀSA KERIJA - mūzikas un dejas izrāde

Šogad aprit tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera kopdarbs MĀSA KERIJA - pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi.

Pats Pauls kautrīgi atzīst, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem mūža darbiem, bet Jānis Peters, atceroties gatavošanos 1979.gada pirmizrādei Operetes teātrī,  sacījis - "Pauls toreiz dzīvoja tikai šai jaunajai mīlestībai - nabaga amerikāņu meitenei, kurai būs vēlāk lemts kļūt par zvaigzni. Varbūt viņš ar šo darbu aizrāvās tādēļ, ka juta kādas paralēles savai dzīvei?...”

MĀSA KERIJA aizvadīto 40 gadu laikā piedzīvojusi vairākus jauniestudējumus. Stāsts par mākslinieka skaudro likteni savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien un Maestro radītā izcili skaistā mūzika joprojām aizkustina ikviena klausītāja sirdi. Tādēļ, atzīmējot mūzikla „Māsa Kerija” jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā tapusi šī stāsta jaunā versija - mūzikas un dejas valodā.

Uz skatuves MĀSAS KERIJAS stāstu izdzīvos deju grupa Alberta Kivlenieka vadībā, bet galveno varoņu – Kerijas, Herstvuda un Druē tēlos iejutīsies Kristīna Zaharova, Normunds Rutulis un Rihards Lepers.

Biļetes (EUR 12,- 15,- 18,- 20,-) var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs (arī Tukuma kultūras namā). Kases tālr. 63124150

"Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

25.04.2019
Kino diena. LOTE

Kino diena. LOTE

 

 

Svētdien, 28.aprīlī 13.00

Kino bērniem

LOTE UN PAZUDUŠIE PŪĶI

Biļetes EUR 3,- iepriekšpārdošanā Tukuma pilsētas kultūras nama kasē (bērniem līdz 7 g.v. ieeja bez maksas)

28.04.2019
Kino diena. BLAKUS

Kino diena. BLAKUS

 

 

Svētdien, 28.aprīlī 16.00

Alises Zariņas pilnmetrāžas debijas filma BLAKUS

Luīze un Kaspars nejauši satiekas braucienā uz Jāņiem. Viņa bēg no kaitinošiem kaimiņiem un vispārējas bezjēdzības sajūtas, viņš — no brūkošas laulības. Abi ir jauni, talantīgi un apjukuši, abi sapņo kļūt par māksliniekiem, un abi nezina, ko iesākt ar savu dzīvi. Varbūt tāpēc viņu kopīgais izbrauciens pārvēršas par savādu, brīžiem komisku un brīžiem sarežģītu ceļojumu cauri attiecībām trīs gadu garumā.

Galvenajās lomās: Anta Aizupe un Āris Matesovičs, lomās: Uldis Sniķers, Jānis Sniķers, Gatis Maliks, Ivars Krasts, Ģirts Jakovļevs, Vizma Kalme, Aiva Birbele, Jana Herbsta, Marta Grigale un citi.

Biļetes EUR 3,- iepriekšpārdošanā Tukuma pilsētas kultūras nama kasē.

 

 

28.04.2019
AUTOBUSS DEBESĪS

AUTOBUSS DEBESĪS

 

 

Trešdien, 1. maijā 17.00

Brīvības laukumā, Tukumā

 

STRŪKLAKAS MODINĀŠANA

ar grupas AUTOBUSS DEBESĪS koncertu

 

Ieeja brīva

01.05.2019
Vasaras izrāde

Vasaras izrāde

Sestdien, 29.jūnijā 20.00 Durbes estrādē

"Nerātnā vasaras nakts"

nerātnu joku, dziesmu un danču brīvdabas izrāde

Vasaras naktis ir īsas un karstas... Tās nav domātas gulēšanai ne veciem, ne jauniem, kad pļavu reibinošā smarža, sienāžu sisināšana un “lakstugaiļu“ kaislīgie treļļi liek sirdij apmest kūleni un mīlēt, mīlēt, mīlēt...  Jo kautrības sarkano krāsu krēslā  nevar saskatīt. Nerātnības un everģēlības sagriež prātu otrādi, mēle pati izlokās zem vispiparotākajiem vārdiem, lietas un vietas saucot īstajos vārdos, bet kaunības paradumi iemūk pažobelē! Un tad puiši tek uz meitām un meitas uz puišiem!

Un TO jau grib  gan jauns, gan vecs! Bet ja viņš vai viņa klīrējas un stīvējas,  tad dabū no otra tādu joku šalti, it kā ledus aukstu akas ūdeni būtu kāds aizlējis aiz biksēm vai ņiebura. Un tad tik iet vaļā! Ja pietrūkst trāpīgu vārdu, talkā nāk nerātnās tautas dainas, danči un joku dziesmas, akurāt trāpīgas īstā vietā un laikā, lai lustinātu un kustinātu publiku, liekot atcerēties gan savas, gan citu jaunības dēkas un grēkus. Lai pamācītu citus un pasmietos par sevi!

 Jauniestudēts oriģināls jautrs, dzīvespriecīgs un nerātns koncertuzvedums kaislīgajiem vasaras vakariem. Piedalās aktieri  - Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Artis Robežnieks, Kārlis Reijers, dziedātāji  - Anmary, Atis Auzāns, Rūta Dūduma, dejotāji un Nerātnais orķestris. Koncertuzveduma režisors – Valdis Pavlovskis, horeogrāfe – Ieva Kemlere, kostīmu māksliniece – Ilze Kaša, muzikālais aranžētājs – Atis Auzāns.

Biļetes EUR 7,- 10,- 12,- 15,-  ("Biļešu Paradīze" kasēs, arī Tukuma kultūras namā)

29.06.2019
MITROHINS UN BLŪZI

MITROHINS UN BLŪZI

 

 

Vjačeslavs Mitrohins un draugu orķestris koncertprogrammā 

 

LATVIEŠU BLŪZI un NE TIKAI...

 

Piektdien, 1.novembrī 19.00


“Latviešu blūzi” ir unikāls veltījums Latvijas simtgadei, kurā izcilais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins ar mīlestību atskaņo savu jaunāko programmu ‘’Latviešu blūzi’’ demonstrējot veiksmīgu cittautiešu integrācijas paraugu Latvijas sabiedrībā. Koncertā skan Raimonda Paula, Zigmāra Liepiņa, Ulda Stabulnieka, Vjačeslava Mitrohina un Aivara Hermaņa dziesmas blūza stilā. Par Latvijas rokmūzikas aristokrātu dēvētais izcilais ģitārists Vjačeslavs Mitrohins uz skatuves ir kopš 1968. gada. Savulaik viņš pats jokojot sevi nosaucis par muzikālo bandītu, un vizuāli Mitrohins nereti salīdzināts ar skandalozo rokeri Elisu Kūperu. Taču ārējais huligānisms ir tikai maska Vjačeslava visaugstākās klases meistarībai un profesionālismam, kas slīpēts teju piecdesmit gadu garumā. Ģitāra viņa rokās ne tikai raud un dzied, bet arī kauc, vaimanā, dusmojas, radot klausītājā vienreizējas emocijas.

Biļetes: "Biļešu Paradīze" kasēs, arī Tukuma kultūras namā  

01.11.2019
PAULS un BĒRZIŅŠ

PAULS un BĒRZIŅŠ

 

 

Piektdien, 29.novembrī 19.00

Maestro Raimonds Pauls un aktieris Andris Bērziņš programmā

ES ŠONAKT SĒDĒŠU UZ JUMTA

 

Šajā pavasarī pie klausītājiem dosies Maestro Raimonda Paula un aktiera Andra Bērziņa jaunā dzejas un dziesmu programma “Es šonakt sēdēšu uz jumta” – divpadsmit īpaši viņam rakstītas jaunas dziesmas ar Leona Brieža, Guntara Rača un Jāņa Petera vārdiem, kā arī Imanta Ziedoņa, Viljama Šekspīra, Māras Zālītes, Raiņa un citu izcilu dzejnieku dzejas lasījumi Andra Bērziņa interpretācijā.

Ir tapis arī jauns CD “Es šonakt sēdēšu uz jumta”, kuru varēs iegādāties koncertu norises vietās un saņemt mākslinieku autogrāfus. Līdzās citiem mūziķiem albuma studijas ierakstā piedalījušās arī Latvijas X Faktora finālistes “Radio trio”. Šonedēļ radiostacijās nonāks albuma tituldziesma, kuras vārdu autors ir Guntars Račs.

„Atceroties savu sadarbību ar dziedošajiem aktieriem, man bija sajūta, ka ir iestājies tāds kā klusums. Un es atcerējos par Andri – vienu no mūsu spēcīgākajiem dziedošajiem aktieriem. Dziedošie aktieri Latvijā nereti ir populārāki par dziedātājiem, jo viņi spēj dziesmu tekstus iznest līdz klausītājam,” atzīst Maestro Raimonds Pauls.

Savukārt Andris Bērziņš jokojot piebilst, ka divu lielu mākslinieku sadarbība allaž ir liels ieguvums klausītājiem, īpaši, ja viņi runā par lielām un nozīmīgam tēmām: „Dziesmās lielākoties izmantota mīlas dzejas – mēs ar Maestro vēl atceramies, ko tas nozīmē, tāpēc varam par to runāt. Jaunie lai dara – mēs parunāsim.”

Abi izcilie mākslinieki jauno programmu nolēmuši vest pie klausītājiem, lai, kā paši ar smaidu teic, “patricinātu ļaužu sajūtas un atgādinātu, kas tā mīlestība tāda ir. Un, ja vēl pēc pēdējās dziesmas un puķu pasniegšanas seko arī pati, pati pēdējā dziesma, ko mēs pazīstam ar nosaukumu “Svētvakars”, tad skaidrs ir viens: aizkustinājuma asaras, kas sariešas sirdspilnajā mīlestībā pret Latviju, ir garantētas teju katram klausītājam.”

Biļetes: "Biļešu Paradīze" kasēs, arī Tukuma kultūras namā. 

 

 

29.11.2019
Laipni aicinām!

Laipni aicinām!

31.12.2019