Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma Brāļi
Tukuma novads
Kino - Homo novus

Kino - Homo novus

 

Kino diena atkal ir klāt!

"HOMO NOVUS" - Latvijas 100-gades filma

  sestdien, 23.februārī 16.00

Pēc Anšlava Eglīša romāna HOMO NOVUS motīviem veidota filma, kas ar smaidu skatās uz kaislībām Rīgas mākslinieku dzīvē 30.gadu beigās.

1938.gads. Nabadzīgs mākslinieks Juris Upenājs ierodas Rīgā no laukiem tajā pašā laikā, kad izsmalcinātais Eižens Žibeika atgriežas no gleznošanas Parīzē ar cerībām saņemt sava tēvoča ievērojamo mantojumu. Kamēr mākslai uzticīgais Upenājs ar krāsainās Rīgas bohēmas palīdzību kāpj arvien augstāk, talantīgais diletants Žibeika krīt arvien zemāk. Vecais Žibeika visu savu mantojumu atstājis mākslinieku konkursam, kurā tiek piešķirta stipendija mācību braucienam uz Parīzi. Upenājs kuratora un kritiķa Kurcuma vadībā sastopas ar mākslas pasaules komiskajiem personāžiem un viņu atšķirīgo attieksmi pret dzimtajām un pārņemtajām izteiksmes formām, pieredz panākumus un izgāšanos, nicinājumu un mīlestību. Eižens Žibeika zaudē naudu, mīļoto sievieti un konkursu, taču gūst glābiņa iespēju, nododoties savai glezniecībai. Upenājs triumfē konkursā, atmetot visus mēģinājumus pielāgoties manierisma modei un sekojot gleznotāja vecmeistara Piegāza padomam: "Patiesi mākslinieki cenšas gleznojot izprast, pietuvoties un atklāt savas tautas garu."

Lomās: Igors Šelegovskis, Kristīne Krūze, Kaspars Znotiņš, Andris Keišs, Kaspars Zvīgulis, Aurēlija Anužīte-Lauciņa, Agnese Cīrule, Nikolajs Korobovs, Vilis Daudziņš, Baiba Broka, Guna Zariņa, Gundars Āboliņš, Regīna Razuma, Andrejs Žagars, Intars Busulis, Kaspars Kambala

Seansa ilgums 2 st. 2 min.

Biļetes cena EUR 3,-

 

23.02.2019
Filma bērniem

Filma bērniem

 

 Kino diena atkal ir klāt!

"Saule brauca debesīs" - animācijas filma bērniem

sestdien, 23.februārī 13.00 

Šī Rozes Stiebras pilnmetrāžas animācijas filma veidota pēc tautasdziesmu motīviem.
Kad ķekatnieku jampadracī tiek nozagta Saules un Mēness meitiņa, tiek dotas tikai trīs dienas, lai viņu atrastu... Briesmu un piedzīvoumu pilnais meklējumu ceļš ikvienam māca būt ne vien drosmīgam un attapīgam, bet arī izpalīdzīgam.

Biļetes cena EUR 2,-(bērniem līdz 7.g.v. ieeja bez maksas)

 

23.02.2019
Koncerts Sieviešu dienā!

Koncerts Sieviešu dienā!

 

Dzeja un mūzika uz pavasara sliekšņa - Sieviešu dienā!

Piektdien, 8. martā, plkst. 19.00 Tukuma pilsētas kultūras namā mājīgā gaisotnē notiks koncertizrāde ES DOMĀJU UZ TEVI, kur mūzikā, dzejā un sarunās tiksies spožs mākslinieku ansamblis: dziedātāji Ieva Parša un Krišjānis Norvelis, trompetists Jānis Porietis, altists Pēteris Trasuns un pianists Aldis Liepiņš, kas apvienojušies grupā ar nosaukumu DAGDA. Koncertā piedalīsies arī DAGDAS draugi: jaunās dziedātājas Linda Vicinska, Māra Vaickovska, sitaminstrumentālists Mārtiņš Miļevskis un “Jasmīnas kora” grupa diriģentes Agitas Ikaunieces-Rimšēvičas vadībā. Ar vakara īpašajām viešņām – literātēm Gunu Rozi, Ivetu Šimku un Sarmu Upesleju – sarunāsies DAGDAS idejas autors, mūzikas apskatnieks Orests Silabriedis.

Dzejnieki ir neordināri laikmeta spoguļi, viņi pauž visas sabiedrības domas, izjūtas, noskaņojumu un prot pateikt to, ko ikdienas cilvēks pats nespēj. Nereti tie nes sabiedrības ideju, karogu arī politiskajā vidē – “Ņem sīkā dzīvē lielu valodu,|Rauj citus līdz ar savu sajūsmu:|Tur vienpatim, tev, ir sava loma” (Aspazija).

  1. 2015.gadā par godu Raiņa 150. dzimšanas dienai pēc Oresta Silabrieža ierosinājuma režisora Uģa Brikmaņa vadībā tapa koncertizrāde “Dagdas skiču burtnīcas. Sestā burtnīca”, kurā līdzās dažādu paaudžu Latvijas komponistu speciāli komponētiem jaundarbiem izskanēja arī trīs dziesmas, kuras sacerēja izcilā kamerdziedātāja Ieva Parša. Par kodolu ņemot šīs dziesmas, 2018. gadā tapa jauna koncertizrāde “Es domāju uz tevi”, kuras pamatā ir Ievas Paršas mūzika ar Aspazijas un Raiņa dzeju.

Cilvēka balsij, korim un instrumentiem rakstītās Ievas kompozīcijas ir vislabākajā nozīmē teatrālas, izteiktas viegli uztveramā mūzikas valodā, vienlaikus noslēpumainas, liriskas vai kāpināti ekspresīvas. Aspazija un Rainis šajā mūzikā eksponējas gan spīvos, spēcīgos monologos, gan iedomātā savstarpējā dialogā.

Koncertizrādes īpašās viešņas būs trīs radošas dāmas, kuru dzīve nesaraujami saistīta gan ar literatūru, gan Tukumu – Guna Roze, Iveta Šimkus un Sarma Upesleja. Kopā ar Orestu Silabriedi viņas šajā vakarā sarunāsies par to, vai un kā mūslaikos lasīt Aspazijas un Raiņa pantus, kā mīlestības tēls literatūrā atbalsojas ikdienas dzīvē, kā uzturēt skaidru skatu uz apkārt notiekošo un kādiem vārdiem vislabāk sveikt agra pavasara dzidrās debesis.

Informācija par izrādes pamatveidotājiem

Ieva Parša – dziedātāja, kura valdzina ar ekspresīvu un spilgtu interpretācijas manieri, kas īpaši izpaužas kamermūzikas jomā. Ieva lieliski dzied baroku, romantisko un laikmetīgo mūziku; viņai piemīt tāds dramatiskās aktrises talants, ka ikkatrs dziesmas vārds izskan kā personisks pārdzīvojums. Ievas veikums novērtēts ar Latviešu mūzikas balvu 2008. Viņas balss iedvesmojusi jaunradei daudzus latviešu komponistus. Dziedātāja nominēta Lielajai mūzikas balvai 2008 un 2009. Ieva ir Latvijas Nacionālās operas ārštata soliste un lektore Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijā.

Basbaritons Krišjānis Norvelis ir Latvijas Nacionālās operas solists. Pastāvīgi piedalās izvērstu vokālinstrumentālu darbu atskaņojumos. Uzstājies festivālos, koncertos un operiestudējumos Bregencā, Krievijā, Igaunijā, Somijā, Zviedrijā, Japānā. Regulāri muzicē dažādos kamermūzikas projektos. Nominēts Lielajai mūzikas balvai 2008 par izcilu individuālu sniegumu. Jāzepa Vītola Latvijas Mūzikas akadēmijas docents.

Aldis Liepiņš ir viens no Latvijas vadošajiem pianistiem-koncertmeistariem. JVLMA Klavieransambļa un klavierpavadījuma katedras profesors. Ilgus gadus bijis Latvijas filharmonijas trio jeb Jāņa Bulava trio pianists. Veicis daudzus ieskaņojumus Latvijas Radio. Kaislīgs šūbertists, šūbertiādes tipa koncertprogrammu ierosinātājs un īstenotājs. Ievas Paršas sens, uzticams skatuves partneris koncertos un koncertuzvedumos.

Pēteris Trasuns ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra altu grupas koncertmeistara vietnieks. Klavierkvarteta Quadra dalībnieks. 2018. gadā ieguvis JVLMA un LMT gada balvu jaunajam mūziķim. Regulāri spēlē latviešu un citvalstu komponistu laikmetīgo mūziku. Bijis Sinfonietta Rīga altu grupas mūziķis. Uzstājies kā solists ar LNSO, Sinfonia concertante, Kremerata Baltica.

Jānis Porietis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra trompešu grupas koncertmeistars, JVLMA docents, Pūšaminstrumentu katedras Metāla pūšaminstrumentu klases vadītājs. Regulāri vada meistarklases Latvijā un citās zemēs. Aktīvs kamermūziķis, bieži uzstājas ar ērģelniekiem. Bijis Sinfonietta Rīga pirmā trompete. Pirmais metālpūšaminstrumentālists, kas ticis nominēts Lielajai mūzikas balvai (2015). Profesionāls fotogrāfs.

Mārtiņš Miļevskis ir perkusionists, komponists un producents. Darbojas dažādos mūzikas žanros. Strādā Orķestrī “Rīga”, spēlē grupā Astro’n’out un mūsdienu tautas mūzikas grupā “Auļi”. Kopā ar domubiedriem radījis mūziku filmām “Ručs un Norie” un “Lūgšana māja”. Spēlējis dejas izrādē “Vērpete”.

Orests Silabriedis ir Latvijas Nacionālā simfoniskā orķestra redaktors, žurnāla “Mūzikas Saule” galvenais redaktors, Latvijas Radio 3 “Klasika” programmu vadītājs, daudzu kamermūzikas projektu iniciators, neskaitāmu koncertprogrammu moderators, skatuves partneris daudziem Latvijas mūziķiem.

Biļetes iepriekšpārdošanā var iegādāties Tukuma pilsētas kultūras nama kasē:

EUR 10,- (kungiem), EUR 5,- (dāmām).

Vietu skaits ierobežots.

Ievas Paršas publicitātes foto autors -Didzis Grozds.

08.03.2019
Tukuma Kauss

Tukuma Kauss

 

TUKUMA KAUSS    

15., 16. un 17.martā       

Starptautiskais mūsdienu deju konkurss

Organizē deju studija DEMO    

Biļetes: vienai dienai EUR 2,- ;trijām dienām EUR 5,-   

 

15.03.2019
Klases salidojums-kino

Klases salidojums-kino

23.03.2019
Filma bērniem

Filma bērniem

23.03.2019
Tonis-pustonis un Cālis

Tonis-pustonis un Cālis

06.04.2019
Ivo Fomins

Ivo Fomins

 

Svētdien, 14.aprīlī 16.00

Tukuma kultūras namā Ivo Fomina pavasara tūres koncerts

"Vēlreiz un vēlreiz"

Kopā ar pavadošo grupu tiks atskaņotas daudzas no mūziķa karjeras laikā skanējušajām dziesmām

un prezentētas arī jaunās, pie kurām Ivo Fomins strādā pašreiz.

Uz tikšanos koncertā! 

Biļetes iegādājamas "Biļešu Paradīzē" (arī kultūras namā) www.bilesuparadize.lv

Cenas: EUR 10,- 12,- 15,- 18,-

 

14.04.2019
Tukuma teātra izrāde

Tukuma teātra izrāde

 

A.Ridlers  "SPOKU VILCIENS"

Sestdien, 20.aprīlī 18.00

Tukuma teātra izrāde veltīta aktrises Daces Kosolapovas piemiņai

Režisore Valda Rācenāja

Biļetes cena EUR 3,- 

20.04.2019
Māsa Kerija

Māsa Kerija

 

Ceturtdien, 25.aprīlī 19.00

MĀSA KERIJA - mūzikas un dejas izrāde

Šogad aprit tieši 40 gadi, kopš dienas gaismu uz skatuves, skaņu platē un videofilmā piedzīvoja Raimonda Paula un Jāņa Petera kopdarbs MĀSA KERIJA - pēc Teodora Dreizera romāna motīviem veidotais stāsts par jaunu meiteni, kas dodas uz lielpilsētu ar sapni kļūt par aktrisi.

Pats Pauls kautrīgi atzīst, ka tas ir viens no viņa skaistākajiem mūža darbiem, bet Jānis Peters, atceroties gatavošanos 1979.gada pirmizrādei Operetes teātrī,  sacījis - "Pauls toreiz dzīvoja tikai šai jaunajai mīlestībai - nabaga amerikāņu meitenei, kurai būs vēlāk lemts kļūt par zvaigzni. Varbūt viņš ar šo darbu aizrāvās tādēļ, ka juta kādas paralēles savai dzīvei?...”

MĀSA KERIJA aizvadīto 40 gadu laikā piedzīvojusi vairākus jauniestudējumus. Stāsts par mākslinieka skaudro likteni savu aktualitāti nav zaudējis arī šodien un Maestro radītā izcili skaistā mūzika joprojām aizkustina ikviena klausītāja sirdi. Tādēļ, atzīmējot mūzikla „Māsa Kerija” jubileju, režisora Valda Lūriņa un horeogrāfa Alberta Kivlenieka tandēmā tapusi šī stāsta jaunā versija - mūzikas un dejas valodā.

Uz skatuves MĀSAS KERIJAS stāstu izdzīvos deju grupa Alberta Kivlenieka vadībā, bet galveno varoņu – Kerijas, Herstvuda un Druē tēlos iejutīsies Kristīna Zaharova, Normunds Rutulis un Rihards Lepers.

Biļetes (EUR 12,- 15,- 18,- 20,-) var iegādāties "Biļešu Paradīze" kasēs (arī Tukuma kultūras namā). Kases tālr. 63124150

"Informējam, ka pasākuma laikā ilustratīvi mākslinieciskiem mērķiem un nolūkā informēt sabiedrību par notikušo pasākumu var tikt veikta fotografēšana, video un/vai audio ieraksta veikšana. Minētās darbības tiek veiktas atbilstoši datu apstrādes prasībām, neidentificējot konkrētas personas. Iegūtie materiāli var tikt publicēti un/vai translēti plašsaziņas līdzekļos, kā arī sociālajos tīklos internetā u.tml.

25.04.2019