Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma Brāļi
Tukuma novads
2.nodarbība

2.nodarbība

 

Čučumuižas Vasaras skola 

Pilsētas parkā 

Zināšanai !!! Otrā nodarbība pārcelta no 29. uz 27.jūliju

26.augustā - Trešā nodarbība

Radošās darbnīcas organizēs biedrība "Ligzda"

Pasākumi bez maksas

 

 

 

27.07.2018
(ne)Pareizie Dziesmu...

(ne)Pareizie Dziesmu...

 

28.jūlijā 19:00 Durbes estrādē

NePareizie  Dziesmu svētki

LIELIZRĀDE ar jokiem un pārģērbšanos

Latvijas valsts simtgades, Dziesmu svētku un Saeimas vēlēšanu gadā Latvijas teātru lieliskie humora meistari Mārtiņa Egliena vadībā ir ķērušies klāt visiem šiem unikālajiem notikumiem un radījuši izrādi “NePareizie Dziesmu svētki”. Šajā izrādē ar mīlestību un smaidu būs iespēja paskatīties uz to, kas mums ir dārgs, par ko mēs dusmojamies un kādi mēs paši esam. 

Izrādē piedalīsies: Mārtiņš Egliens, Mārtiņš Brūveris, Marģers Eglinskis, Elīna Avotiņa, Kristians Kareļins, Viktors Ellers  un deju grupa Kārļa Boža vadībā. 

Uzvedumā skatītāji varēs tikties ar iemīļotām grupām un dziedātājiem – Vari Vētru,  Olgu Rajecku, Zigmaru Liepiņu, Mirdzu Zīveri,  Imantu Vanzoviču, “Jumpravu”, Eoliku,  Aiju Kukuli, “Zeļliem”, “Klaidoni”, “Līviem”, “Liepājas brāļiem" u.c.  aktieru interpretācijā. Būs iespēja arī piedalīties improvizētā dziesmu aptaujā un noskaidrot gadsimta labākos izpildītājus.

Šis notikums nevarēs notikt bez pazīstamu politiķu klātbūtnes. Viņi aktieru atveidojumā gribēs iemantot potenciālo vēlētāju simpātijas un paši sacentīsies savā starpā konkursā –  “Gudrs, vēl gudrāks”. Uzvedumā piedalīsies arī sabiedrībā pazīstamas personības, valsts amatperonas, “expersonas” un citu valstu līderi, kuri teiks  apsveikuma runas un citādi ar savu klātbūtn cels pasākuma nozīmību. 

Uzvedumam tiek veidots īpašs skatuves noformējums, tērpi un pirotehniskie efekti. 

Biļešu cenas: EUR 8,- 10,- 12,- 15,-

28.07.2018
Latviska joku luga

Latviska joku luga

 

„No saldenās pudeles”

īsti latviska joku luga divos cēlienos

Tukumā

3.augustā 19:00 Durbes estrādē

 

Tuvojas Jāņu nakts. Skaņas un smaržas tracina puišu un meitu asinis. Rodas vēlēšanās ļaut jūtām vaļu, lai tās nesaskābst kā vecs vīns un, iemalkojot no saldenās pudeles, saplūst ar reibumu, kas virmo dabā. Tādos jūtu juku laikos, kad kūsā piens un asinis, Ezerlauku mājās nākas meklēt meitai vīru un saimniecībai galvu. Jaunās joku lugas izrādīšanai “Pannas Teātris” sapulcējis arī brangu aktieru sastāvu: Daiga Gaismiņa kā Ezerlauku saimniece Ieva gribēs izprecināt meitu vai pati vēlreiz precēties. Zane DaudziņaLavīze, saimniecības glābšanas vārdā, būs gatava mīt gredzenus kaut ar kalpa puisi. Madara Melne - TomsoneMarija mēģinās savaldzināt Ivaru Kļavinski, Mārtiņa lomas atveidotāju. Rindēnu saimnieks Ģirts Ķesteris vai Juris Lisners nevarēs izšķirties starp Daigu Gaismiņu un Madaru Melni-Tomsoni, bet Līga Zeļģe Auce kritīs Alda Siliņa vai Mārtiņa PočaPičuka apskāvienos. Māris Bezmers - Taukšķis būs izmisīga lēmuma priekšā: zaudēt nevainību vai nomirt puisī, kamēr Krišs Ainārs Ančevskis asinās māku iekvēlināt brīvības alkas visā pagastā.

Luga “No saldenās pudeles” ir visstraujākā un karstasinīgākā Blaumaņa komēdija, jo, „kur dziņas briest un rūgst, tur kaislības puto un kāpj prāta toverim pāri”. Rūdolfa Blaumaņa domās Latviešu atdzimšanas un brīvības pamats ir ugunīgas jūtas, kas aizslēgtas dus aiz piesardzības, baiļu un stingras audzināšanas durvīm. Bet pāri visam - vīns no saldenās pudeles!

Izrādes veidotāju radošajā sastāvā: režisors Juris Rijnieks, kostīmu māksliniece Una Bērziņa, scenogrāfs Ivars Noviks, dziesmas un mūzika Artūrs Palkevičs, Artūrs Uškāns, Gatis Lazdāns un “Laimas muzykanti”, dziesmu teksti - Jānis Peters.

 

Biļešu cenas: EUR 8,- 10,- 12,- 15,- 

 

Par “Pannas Teātri” Tūkstošiem skatītāju visā Latvijā jau iepazinuši “Pannas Teātra” izrādes “Mačo”, Optimists”, “Tētis”, “Tāda es esmu', “ Puse no sirds”, “Līgavainis”, „Jaunais TĒTIS”, “Gribu bērnu!”, „Kukulis”, “Saimnieks meklē saimnieci”, „Bruņota un Bīstama”, kas likušas

skatītājiem izjust prieku un jautrībugandrīz visos kultūras centros Latvijā, kā arī priecējušas tautiešus, viesojoties Īrijā, Zviedrijā, Austrālijā, Amerikā u.c.

 

Informācija par izrāžu norises vietām: www.pannasteatris.lv Biļetes var iegādāties „Biļešu Paradīzes” kasēs.

Informācija:www.pannasteatris.lv www.draugiem.lv/panna www.facebook.com/PANNASTEATRIS

 

 

 

03.08.2018
Rozenštrauha 100-gadei

Rozenštrauha 100-gadei

 

Ed.Rozenštrauha 100-gades dižkoncerts

Tukumā, Durbes estrādē

2018.gada 10.augustā 20:00

 

Komponists Eduards Rozenštrauhs ir mūsu valsts vienaudzis, kura simto gadskārtu mēs atcerēsimies 2018. gada 13. augustā Dzintaru koncertzālē kā arī Tukumā, Bauskā, Alūksnē un Jēkabpilī - komponista apaļajai dzimšanas dienai veltītajos dziesmu festivāla dižkoncertos.
Tajos gandrīz viss būs kā 1988. gadā, kad Raimonds Pauls reabilitēja tautā mīlēto, bet oficiālās varas neatzīto dziesminieku ar tik sarežģīto likteni. Būs neatkārtojamās Eduarda Rozenštrauha dziesmas, ko orķestra "Vintāža" pavadībā izpildīs Viktors Lapčenoks, Žoržs Siksna, Andris Daņiļenko, Dainis Porgants un citi mākslinieki.
Koncerta starpbrīdī savu pirmizrādi piedzīvos dokumentālā filma par Eduardu Rozenštrauhu, kurā būs ne tikai intervijas ar komponista līdzgaitniekiem, bet arī unikālas, līdz šim plašākai sabiedrībai nezināmas video liecības par izcilo komponistu.
Koncertos skanēs populārākās komponista Eduarda Rozenštrauha dziesmas - "Zilais lakatiņš", "Vecpiebalgas ūdensrozes", "Ai, māte Latgale", "Kolumbīne", "Kādai meičai Cesvainē", "Meitenei no manas klases" un citi skaņdarbi, bet pēc koncertiem Tukumā, Jēkabpilī, Bauskā un Alūksnē notiks zaļumballe (iekļauta koncerta biļetes cenā!).
Ieeja koncerta norises vietā - stundu pirms sākuma. Apmeklētājiem līdz 5 gadu vecumam, kas ierodas vecāku pavadībā, ieeja bez maksas.
 
Biļetes jau nopērkamas: EUR 7,- 8,- 10,- 12,-
 

 

10.08.2018
Kase AUGUSTĀ

Kase AUGUSTĀ

 

Informācijai!

AUGUSTĀ Kultūras nama kases darba laiks -

no 9:00 līdz 17:00

 

31.08.2018
Skolas gadu uzsākot

Skolas gadu uzsākot

03.09.2018
KINO - septembrī

KINO - septembrī

 

14.septembrī - KINO DIENA

15:00  Seanss bērniem. Biļetes cena EUR 2,-

17:00  A.Ēķa komēdija "Blēži". Biļetes cena EUR 4,-   

 

14.09.2018
Liepājas teātris bērniem

Liepājas teātris bērniem

 

Džanni Rodāri
DŽELSOMĪNO MELU ZEMĒ

21.septembrī 13:00

Izrāde maziem un lieliem bērniem
Evitas Sniedzes un Ģirta Šoļa skatuves versija
Režisors – Ģirts Šolis

Itāļu rakstnieka Džanni Rodāri radītais puisēns Dželsomīno ir piedzimis ar brīnumainu balsi, un tas viņam sagādā ne mazums problēmu – tad, kad viņš dzied, plīst logu stikli, grūst ēkas un no galvām tiek aizpūstas parūkas. Dželsomīno dodas lielajā ceļojumā, jo tā agri vai vēlu notiek ar visiem pasaku varoņiem viņu pieaugšanas stāstos. Viņš nokļūst Melu zemē, kur maize tiek saukta par tinti, bet īsta nauda un patiesība nevienu neinteresē. Skaidrs, ka Dželsomīno kopā ar tālajā zemē sastaptiem draugiem mainīs Melu zemes paradumus. Savukārt, režisors Ģirts Šolis kopā ar aktieriem Dželsomīno piedzīvojumu stāstīs, atklājot teātra radīšanas un pārtapšanas noteikumus, kā arī fantāzijas neierobežotās iespējas.

Lomās:
Dželsomīno – Pēteris Lapiņš
Klibiķītis un stāstniece – Ilze Jura
Krustmāmiņa Kukurūzvālīte un skolotāja – Anda Albuže
Benvenuto (ātri novecojošais vīrs) un spiegs – Viktors Ellers
Melu zemes karalis Džakomone – Edgars Ozoliņš
Gleznotājs Bananito un spiegs – Sandis Pēcis
Teātra direktors Domisol, policists un stāstnieks – Armands Kaušelis
Kalimers un stāstnieks – Gatis Maliks

Atsevišķi aktieri iejūtas vēl dažādās nelielās, bet nozīmīgās lomās!

Scenogrāfs – Oskars Dreģis
Kostīmu māksliniece – Zigrīda Atāle
Horeogrāfe – Katrīna Albuže
Komponists un dziesmu tekstu autors – Mikus Frišfelds
Video mākslinieks – Reinis Pētersons
Gaismu mākslinieks – Mārtiņš Feldmanis

Biļetes jau pārdošanā -"Biļešu paradīzē". Cenas: EUR 5,- 6,- 7,-    

21.09.2018
Pa Miķeļiem

Pa Miķeļiem

29.09.2018
Veltījumu koncerts

Veltījumu koncerts

 

Mārtiņa Freimaņa mūzika

jaunā skanējumā Tukumā

12.oktobrī 19:00

 

Pēc ilgāka pārtraukuma iemīļoti un populāri latviešu mākslinieki šoruden tiksies koncertos, lai izdziedātu Mārtiņa Freimaņa dziesmas jaunās versijās, turklāt tās jau ieskaņotas veltījumu albumā “Mans draugs Mārtiņš Freimanis”.

Mārtiņa Freimaņa devums Latvijas mūzikai ir nenovērtējams. Viņa dziesmas joprojām skan radio ēteros, viņa rakstītie teksti joprojām tiek izdziedāti populāru mūziķu melodijās. Mārtiņa Freimaņa vārds un daiļrade ir zināma gandrīz katram. Talantīgs komponists, grupas “Tumsa” sirds un dvēsele, skolotājs un jauno mūziķu iedvesmotājs, un vienkārši labs draugs, kurš paliks atmiņā un dzīvos cilvēku sirdīs, kamēr vien skanēs viņa dziesmas.

 

Albuma prezentācijas koncerti solās būs koši, draudzīgi, emociju pārpilni dziedāšanas svētki  ikvienam Mārtiņa mūzikas cienītājam. Koncertos gan ar albumā ieskaņotajām dziesmām, gan negaidītiem pārsteigumiem uzstāsies Lauris Reiniks, Aija Andrejeva, Ralfs Eilands, Ivo Fomins, Andris Ērglis, Līvi, Refleksija, Kārlis Būmeisters, Z-Scars, Olga Rajecka, Katrīna Bindere, Madara Grēgere, Maija Kalniņa un citi mūziķi. Mākslinieku sastāvs katrā koncertā atšķirsies. Plašāka programma visas dienas garumā tiek plānota mākslinieka dzimtajā pilsētā Aizputē viņa vārda dienā 10.novembrī. Savukārt īpaši vērienīgs tiek plānots noslēguma koncerts Ķīpsalas hallē, kur savulaik grupas “Tumsa” koncerti un Mārtiņa mūzika bija neatņemama un neaizmirstama sastāvdaļa.

Koncerta producente Elita Mīlgrāve: “Laikam ejot, rētas lēnām dzīst, bet atmiņas par draugiem ir dzīvas tad, ja mēs tās kopīgi pārskatām. Mārtiņa Freimaņa gadījumā – tā ir mūzika, kas mūs visus vieno arī tad, ja Mārtiņa vairs nav. Domāju, ka viņa talanta cienītāji ar prieku atkal satiksies, lai kopīgi izdziedātu dziesmas, kas joprojām ir mīļas un tuvas. Gatavojoties koncerttūrei, mēs šajās atmiņās ieskatāmies īpaši aktīvi un dungojam Mārtiņa dziesmas ļoti bieži – arī jaunās, varbūt vēl ne tik pierastās versijas. Ikviens koncerts būs īpašs un unikāls gan atšķirīgā mākslinieku sastāva dēļ, gan katra apmeklētāja emociju un līdzdalības dēļ. Aizkustinoši, ka Mārtiņa mūzika joprojām interesē viņa laikabiedrus un arī jauno paaudzi visā Latvijā. Ar lielāko prieku dosimies ciemos, lai katru no viņiem sastaptu personīgi. Gaidīsim visus, kuriem šī mūzika sagādā prieku un foršas sajūtas.”


Biļešu cenas : no EUR 7,- līdz EUR 20,- 

Biļetes uz koncertu pieejamas: www.bilesuserviss.lv

https://shop.piletilevi.ee/public/?concert=251924&design=bilesuserviss&lang=lat&center=126&shop_provider=micrec#view=ticketsselect

kā arī Kultūras nama kasē.

 

 

12.10.2018
Draugs, nejautā!

Draugs, nejautā!

 

19.oktobrī 19:00

Tukuma pilsētas Kultūras namā

izskanēs Alfreda Vintera dziesmu stāsts "Draugs, nejautā!"

30.gadu kabarē stilā

Biļetes jau pārdošanā: EUR 12,- 15,- 18,- 20,- 

Vakars nolaižas pār pirmskara Rīgas jumtiem... Pa ielu klidzina ormaņa pajūgs, kurā sakāpuši bars studentu-korporeļu un skaļās balsīs auro: Ermoņikas spēlē, kontrobases rūc, tra-ta-ra-ta-ra-ta-ta, lai tā būda rūc. Orman! Uz Krogu! Uz „Vērmanīti”... Bārdāmas, iznākušas „Esplanādes” terasē, nicīgi noraugās studentiem pakaļ un gaidot piemērotus kavalierus, klusi trallina: Trīs vītušas rozes un mazs smaidošs foto...  Garām aizbrauc kāds smalks vaļējs auto.  Kungs cilindrā pie „Otto Švarca” skūpsta roku savai lapsādās tērptajai favorītei un pazūd aiz stiklotajām durvīm, no kurienes  orķestris dārdina  pazīstamu tango par viltīgām acīm un vārdiem, kas nenāk no sirds... Pretī Biedrības namam nesteidzīgi pastaigājas  švītīgs dendijs ar papirosu zobos un puķi svārku atlokā, bet pa Brīvības bulvāri zvanīdams aizbrauc tramvajs, vēstot - Viss ir  štedī-redī,  kā tajā „Jautrās kapelles” un paša autora Alfrēda Vintera dziesmā ! 

Tālaika elpu, bohēmas garu, prieku un laikmeta pārmaiņu smeldzi redzēja, savās dziesmās sajuta un līdz mūsdienām atnesa leģendārais mūziķis, dzejnieks un komponists Alfrēds Vinters, kuram  2018. gadā apritēs 110 !  

Alfrēds Vinters 40.gados radījis vairāk nekā 200 dziesmu. Un ne mirkli tās nav aizmirstas vai aizgājušas nebūtībā. Daudzas no tām ierakstītas Bellacord skaņu platēs, daudzas pārrakstītas piemiņas kladēs un glabātas ļaužu atmiņās padomju okupācijas gados un dziedātas austrumu frontē. Citas neiziet no kapellu un ballīšu orķestru deju repertuāra vēl šodien. Kur tad īsti slēpjas Vintera dziesmu unikālais kods?

Melodiskums, smeldze, dzīvesprieks, naivums un patiesums, laikmeta „smarža” - tas viss  savijas vienā veselumā un liek šīm dziesmām nepazust, bet atdzīvoties jaunā koncertuzvedumā  „Draugs, nejautā. Alfreds Vinters”.  Tas nebūs vienkārši Alfrēda Vintera dziesmu koncerts, bet gan 30.gadu kabarē stilā radīts režisora Valda Pavlovska, horeogrāfa Alberta Kivlenieka, muzikālā aranžētāja Mārča Auziņa, scenogrāfa un gaismu mākslinieka Egīla Kupča muzikāls stāsts, kurā skatuves varoņi  - populāri aktieri un solisti (Mārtiņš Brūveris, Ieva Pļavniece, Rihards Lepers, Annija Putniņa, Mārtiņš Ruskis, Kristīna Zaharova, Oranžo meiteņu trio – Anita Levša, Olga Stupiņa, Inta Gudovska) dejotāju un dzīvā orķestra pavadījumā ar Alfrēda Vintera dziesmu palīdzību, dažām Čaka, Skujiņas, Sudrabkalna, Grota un paša Vintera dzejas rindām izdzīvos stāstu par mīlestību, mūziķa likteni  un šķiršanos no visdārgākā. Jo ikkatrā Vintera dziesmā un vārdu rindā slēpjas daļa no viņa paša.

19.10.2018
Koncerts - dāvana

Koncerts - dāvana

15.novembrī 19:00  Tukuma pilsētas Kultūras namā

notiks koncerts veltīts Zigfrīda Annas Meierovica pieminekļa atklāšanai

 

Par godu Latvijas valsts simtgadei Tukuma vecpilsētā tiks atklāts Zigfrīda Annas Meierovica piemineklis. Atzīmējot šo nozīmīgo notikumu, koncerts būs Domes dāvana Tukuma novada iedzīvotājiem svētkos. Ielūgumus ar numurētām vietām (vienai personai divi ielūgumi) uz šo koncertu varēs saņemt no 4.septembra Kultūras namā.

 

Līdz šim iegādātās biļetes uz koncertu "Pūt, vējiņi" lūgums atgriezt kasē.

 

 

 

 

 

15.11.2018
Vīru koris LOGOS

Vīru koris LOGOS

16.11.2018