Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma Brāļi
Tukuma novads

Kino diena ir klāt!

 

Sestdien, 26.oktobrī - KINO DIENA ir klāt!

 

13.00  seanss bērniem (filma tiks precizēta)

16.00   "Jelgava '94"

Klajā nākusi Jura Podnieka studijas spēlfilma "Jelgava '94", kas veidota pēc latviešu rakstnieka Jāņa Joņeva tāda paša nosaukuma romāna motīviem. Režisors – Jānis Ābele, scenārija autors – Matīss Gricmanis, operators – Aigars Sērmukšs, mākslinieks – Aivars Žukovskis, producente – Antra Cilinska.

Filmas stāsta centrā ir 14 gadus vecais Jānis, Jelgavas puika ar “zubra” līmeņa mācību sasniegumiem, kurš cenšas būt neviena nepamanīts. Tomēr iemīlēšanās klasesbiedrenē Kristīnē un nejauši iegūtie draugi Nāve un Zombis neatgriežami aizsāk jaunu lapaspusi Jelgavas tīneidžera dzīvē. Viņam ir jāspēlē grupā, jāklausās metāls, vajadzīgas īstās drēbes un galu galā līdz asarām jānoved skolotāji un vecāki. Tas ir laiks, par kuru pieaugot, ļoti iespējams būs kauns, bet tikpat iespējams tas izrādīsies pats labākais dzīves periods. Filmas stāsts risinās uz leģendārā 1994.gada notikumu fona - cietumnieku izbēgšana Jelgavā, plaukst mūzikas ierakstu nelegālais tirgus, pasaulē jaunieši pielūdz mirušo grupas Nirvana solistu Kurtu Kobeinu.

Šī ir debijas filma jaunajiem aktieriem Bruno Biteniekam, Aleksim Tauriņam, Endijam Žukam un Elizabetei Zviedrei.

Filmā piedalās arī tādi visiem labi pazīstami aktieri kā Andris Keišs, Guna Zariņa, Ieva Puķe, Kaspars Gods, Māra Ķimele, Elīna Vaska, Jānis Jarāns un citi.

Filmas garums 1 st. 26 min.

Biļetes cena EUR 3,-

https://www.delfi.lv/kultura/news/screen/noskaties-joneva-kulta-romans-partop-filma-jelgava-94-tizeris.d?id=51249725