Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma Brāļi
Tukuma novads

Vasaras skola II

 

Vasaras skolas nodarbības šogad notiks vēl divās sestdienās

27.jūlijā un 31.augustā pl.13.00

Tukuma Pilsētas parkā

Sestdien, 27.jūlijā Tukumā viesosies folkloras kopa „Oglīte” no Ropažiem,

kuri kopā laiku pavada dziedot, ejot rotaļās, dejojot un muzicējot.

„Bez tradīciju iespaida nevar izaugt stipra jaunatne. Katram tēvam, katrai mātei to vajadzētu zināt un gādāt par to, lai tikumiskās atziņas, kas izkristalizējušās caur gariem mūžiem no tautas, apspīdētu kā saule viņu bērnu jaunību. Tautas dziesmā slēpjas tautas neiznīcināmais gars.” /Anna Brigadere/

Ar latviešu tautas dziesmām, dejām un rotaļām kolektīvs sācis draudzēties 1989. gadā, kad dzima pirmā Zaķumuižas bērnu un jauniešu folkloras kopa “Pērkonītis”. “Pērkonītim” pieaugot, veidojās nākamā dziedātāju paaudze – “Oglītes” un tā nu jau gandrīz 30 gadi pagājuši dziedot, ejot rotaļās, dejojot un muzicējot.

Folkloras kopas „Oglīte” pamatsastāvā ir bērni no 7 līdz 19 gadiem un tiek apgūti arī tradicionālie mūzikas instrumenti – kokle, stabule, vijole u.c.

Katru gadu šī folkloras kopa piedalās Dziedātāju konkursos, dažādos folkloras festivālos. Koncertē pašu mājās – Ropažu novadā, Pierīgā un Rīgā un arī citviet Latvijā. Savas spējas viņi rādījuši arī daudzās ārvalstīs – festivālos Polijā, Čehijā, Slovākijā, Vācijā, Zviedrijā, Dānijā, Īrijā, Maskavā, Lietuvā, Beļģijā u.c.

Vasaras skolas pasākumi notiek bez maksas.

Vasaras skola II