Kurzemes radio
NTZ - Neatkarīgās Tukuma Ziņas
Raeco SIA
Tukuma Brāļi
Tukuma novads

Tukuma Novada Spēka Birzs

Spēka birzs

    Tukuma pilsētas Kultūras namā ir izveidojusies iniciatīvas grupa, kura uzsākusi veidot datu bāzi par personībām, kuras kaut kādā ziņā ir saistītas ar Tukumu un ir ievērojamas ar paveikto kultūras jomā. 

    Dzirdot vārdu TUKUMS, pirmā asociācija, protams, ir smukums... Bet uzreiz jādomā, kā un kur šis smukums rodas? Tas jau nav tikai skaistas puķu dobes, vecpilsētas šarms un sakopti skvēriņi. Gandrīz vēl vairāk sirds ietrīsas, kad, klausoties vai lasot kādu stāstu, pēkšņi izdzirdi vai ieraugi mūsu pilsētas nosaukumu. Cik daudz zinām par cilvēkiem, kuri dzimuši, auguši, mācījušies, strādājuši vai varbūt tikai kādu nelielu dzīves daļu pavadījuši Tukuma pusē, vairojuši te pozitīvismu, devuši zināmu ieguldījumu vai vienkārši ar savu darbu nesuši Tukuma vārdu pasaulē tādās jomās kā māksla, literatūra, teātris, mūzika un kino?

    Projekta nosaukums “SPĒKA BIRZS” simbolizē kopību un attīstību. Plaukt, zaļot un zelt, arvien pieaugt apjomā, tāds ir šī informatīvā materiāla uzdevums. Svarīgi notikumi, interesanti fakti, nozīmīgi cilvēki – viss var noderēt un, ikvienam interesentam līdzdarbojoties, būs iespēja ieguldīt savu artavu nedaudzo domu biedru uzsāktajā darbā.   

Tā kā dati arvien tiks papildināti un informācija paplašināsies, “Spēka birzs” ir radošs un savā ziņā bezgalīgs projekts.

Spēks ir katrā no mums. Tad izmantosim to, lai vairotu pozitīvas emocijas, celtu pašapziņu un dāvātu labestību! 

Audzēsim un kopsim “Spēka birzi” kopā!